Ajurweda sklep – Lubieeko.pl

Ajurweda sklep - Lubieeko.pl

Czym jest Ajurweda?

Ajurweda jest jedną z najstarszych znanych nauk leczniczych. Świadczą o tym notacje w księgach wedyjskich, które są najstarszymi zapisami kultury ludzkiej. Od 1979 roku jest honorowana przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) jako myśl zdrowia oraz rehabilitacji.

Dlaczego Ajurweda:

• mądrość, jaka liczy nieomalże 5000 lat

• interesująca oraz mądra nauka mówiąca jak zdrowo oraz pomyślnie żyć

• ma prawo skorzystać z niej każdy

• holistyczna, integralna – patrzy na wszystkie poziomy człowieka

• daje gigantyczną świadomość, siebie, swojego ciała ludzkiego

• jak się ją przyjmie, ugości – daje zdrowie oraz przyjemność

• zgodna z naturą

Dlatego też, coraz to częściej jest także określana „medycyną przyszłości”. Spowodowane jest to dojrzewającym zainteresowaniem mieszkańców Zachodu, którzy wyszukują oraz praktykują coraz to częściej naturalne sposoby utrzymania dobrego samopoczucia i jego leczenia.

Kluczowym zamiarem ajurwedy jest „utrzymać zdrowie zdrowych oraz leczyć choroby chorych” Charaka Sutra Samhita.

To oznacza, że jej zamiarem jest osiągnięcie zdrowia przez dążenie do stanu równowagi oraz harmonii, lecz nie przez złagodzenie objawów choroby, lecz uwzględniając wszystkie aspekty życia – fizyczne, umysłowe i duchowe. Naturalnie w tym tkwi blask oraz czar Ajurwedy, iż jest to całościowy, holistyczny system – przetestuj również holistyczna koncepcja zdrowia.

Ajurweda jest wobec tego mądrością w pełni ofiarowaną zdrowiu, jaka uczy jak codziennie o nie zadbać na różnych gruntach, a również jest nauką mówiącą jak zwalczać choroby, kiedy tak właściwie się pojawią oraz jak zagwarantować sobie wewnętrzny rozwój. Ajurweda nie jest trudna, lecz czasami na początku ma prawo sprawić trudności, ponieważ wymaga od praktykującego przejęcia odpowiedzialności za swój stan zdrowia.

Medycyna ajurwedyjska oraz zioła ajurwedyjskie są zwłaszcza skupione na profilaktyce zdrowia. W przypadku schorzeń największy wynik osiąga w początkowych fazach ich rozwoju. W przypadku zaawansowanych dokuczliwości bardziej łagodzi skutki uboczne i redukuje czas rekonwalescencji.

Stosuje ona naturalne sposoby leczenia. W najwyższym stopniu popularne to ziołolecznictwo, polecana herbata ajurwedyjska, zabiegi dezynfekujące w tym masaże ajurwedyjskie, poprawnie dobrana dieta, zgodny sposób jedzenia posiłków, zmiana stylu życia, wypoczynek i odprężenie, medytacja, programy oczyszczania, ćwiczenia fizyczne, ćwiczenia oddechowe, pracę z emocjami, inne…

Zgodnie z Ajurwedą wszystko w przyrodzie składa się z pięciu elementów: przestrzeni, powietrza, ognia, wody oraz ziemi. W następnej kolejności te elementy łączą się ze sobą, tworząc trzy fundamentalne cechy, które w Ajurwedzie zwiemy „doshami”. Posiadamy następujące dosze jak: vata, pitta, kapha. Te trzy cechy są wszędzie: w roślinach, w zwierzakach, a również w nas.

Każda dosza ma swoje specyficzne cechy, dominujące elementy, lokalizację w ciele, rolę, odniesienie do zmysłów, odniesienie do emocji, przyczyn które ją zaburzają, skłonności do schorzeń, sposoby ich balansowania.

W stanie zwyczajnym nasze dosze funkcjonują w równowadze, wiemy wtedy, że jesteśmy zdrowi oraz radośni. W stanie nienaturalnym dosze są niezrównoważone czy też podwyższone, co jest nadrzędnym powodem powstawania chorób. Pragniesz więcej? Wypróbuj ajurweda sklep internetowy oraz zacznij zdrowo żyć! Zapraszamy na Lubieeko.pl


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 10 (ostatnio: 12.09.2019 23:20:15)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz