Limonka Kaffir

Limonka Kaffir

Limonka Kaffir – do czego służy ?

Pastry Creation czyli firma, która posiada niesamowite możliwości dla mistrzów kulinarnych chcących nowatorskich doznań w kuchni. W naszym sklepie www Pastry.com.pl wyszukacie wiele interesujących towarów, które możecie użyć w kuchni. Dziś opiszemy wam fenomen Limonki Kaffir

Wyjaśniajączjawisko limonki kaffir trzeba rozpocząć od tego, że można ją spotkać pod różnorodnymi nazwami – papeda, dzika limonka, tajska limonka. Lecz bez względu na to, jak się ją określi to zawsze należy do rodzaju cytrusowych – jestnadzwyczaj cytrusowa i wonna.

Suszone liście limonki rodzaju kaffir są stałym szczegółem dań w jedzeniu tajskim. Limonka kaffir jest ogromnie wonna i bardzo ożywcza, tymczasem kaffir liście są z zewnątrz: ciemnozielone i lśniące a w środku: chropawe i blade. Wystarczynieco potrzeć liść, aby zwietrzyć zdefiniowany aromat. Świeże liście limonki kaffir trzymają swoją jakość trzymane w lodówce przez co najmniej 2 tygodnie – dostępne i nie mniej popularne są również suszone liście limonki.

Warto dopowiedzieć, że aromatyczne liście kafiru są zbyt twarde, aby konsumować je w zwykłej formie – najczęściej dodaje się je w ostatniej fazie kucharzenia. Wiele tajskich przepisów wręcz potrzebuje tego, by posłużyć się z tej części limonki kaffir. Wiele ciekawych przepisów można znaleźć na naszym firmowym blogu kulinarnym.

Gdzie nabyć kaffir?

Jeszcze niedawno zakupienie liści kaffir w naszym kraju niemalże graniczyło z cudem, całe szczęście poprzez sposobności sieci internetowej dzisiaj każdy może to zrobić w dobrzewyposażonym sklepie online komfortowo siedząc w ulubionym fotelu. Przykładem takiego sklepu jest choćby www.pastry.com.pl – sklep internetowy.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Informacje o firmie/organizacji:

  • Nazwa: Sklep Pastry Creation
  • Adres: ul. Kościuszki 52 41-503 Chorzów

Lokalizacja na mapie:

Szerokość geograficzna: 50.298042, Długość geograficzna: 18.969479699999965

Odwiedziny botów:
  • googlebot: 4 (ostatnio: 03.01.2018 03:17:19)
  • yahoo: 1 (ostatnio: 06.01.2018 08:49:08)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz